Zrození Povídkové degustace

Nosila jsem ji v sobě dýl než vlastní dceru a dokonce i porod byl delší – cca o tři a půl dne. 😀 Ale je tu! Je tu s námi! Hurááááá! Ve čtvrtek 15. 6. 2017 spatřila Povídková degustace světlo kybernetického světa. 🙂 Radujme se, veselme se, čtěme a pišme dál, nezastavujem, máme zpoždění!

Heší povídkovou e-prvotinu si můžete úplně zadarmo stáhnout tadyhle.

Porod vůbec nebyl napsat ji. Zpětně vidím, že to bylo na celým procesu asi nejvíc easy. Kontrakce přišly ve chvíli, kdy jsem začala studovat, jak ji pověsit na web. Stavy euforie a zoufalství si neúnavně předávaly štafetový kolík, někdy po minutách, někdy po vteřinách a někdy běžely současně. Ty kokso, takovej kotel neviditelný zákulisní práce!

Tipy pro budoucí Heš, ať příště víš, holko, do čeho jdeš (a nenecháš se oklamat vytěsňovacími triky milosrdné paměti):

  • Buď připravena na triliardu rozhašených (haha, nejen rozhešených!) PDFek. A prosimtě, jestli se zase budeš pokoušet být sama sobě grafičkou, zvol si v Canvě návrh „A4“, a ne „Elektronická kniha“. Tím snížíš počet rozhašených PDFek minimálně o dvě a půl miliardy.
  • Nestahuj proboha žádný PDF spojovací soubory a jdi jednoduše na www.pdfjoin.com! 🙂
  • Číslování stránek ve wordu od jiné strany než první se nejspíš nenaučíš nikdy. Smiř se s tím, rozhodně se o to znovu nepokoušej a popros někoho světaznalejšího.
  • Nečti ani jeden jedinej článek o pluginech, webových formulářích pro sběr kontaktů nebo e-mail marketingu a rovnou se přihlaš do Smartemailingu. Ušetříš si cca deset hodin času a hlavu zamotanou jak šňůrky od sluchátek. Místo toho jen sjedeš pár videí pro extra lamičky, kde ti milý pán s milou paní všechno polopaticky vysvětlí. Dokonce díky nim zvládneš bez záchvatu vzteku zeditovat DNS záznamy (že už nevíš, co to je? To je dobře, Hešátko… Pro tebe i pro svět.)
  • Z pokusů o nastavení e-mailu s vlastní doménou už ti nehrozí ani jeden vyrvaný/šedivý vlas díky https://kb.wedos.com/cs/emaily/zakladni-informace.html
  • Odjeď na několik dní mimo domov (na místo s dobrými internety), ať nemusí Filip ani vylomenina zakoušet pachuť tvých schizofrenních nálad a neschopnosti věnovat pozornost čemukoli, co stojí vně tvýho aktuálního spisovatelskýho vesmíru. Sbal si s sebou notebook, kávu a hodně čokolády.
  • A za žádnou cenu to nevzdávej, protože ten výslednej pocit je nepopsatelnej!!!

1 komentář u „Zrození Povídkové degustace

  1. Pingback: Tak první povídky jsou venku, a co tam máš dál, Hešová? | Heš píše knihu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *