0+1 tip pro harmonický vztah matky a dcery

Denně mi hlavou proletí miliony kousků skládanek, co patří každá k jinému obrázku, ale stačí, aby se občas potkaly dva tři kompatibilní kousky, a to mám pak o wow momenty postaráno. Dneska jeden takový přišel a odhodil mě rovnou do prázdný nenapuštěný vany, co ve vedru tak příjemně chladila.

Jak dosáhnout harmonického vztahu mezi matkou a dcerou?

0) Nijak. 🙂

Vysvětlím. Resp. nejdřív se zeptám trochu jinak…

Proč se vůbec snažit a investovat energii na dosažení nedosažitelného?

Máme harmonický vztah samy se sebou? S partnerem? S vlastními rodiči? Jsou to vztahy poklidně a dlouhodobě plující po nebi bez mráčku? Jestli to tak máte, tak gratuluju, pak asi dokážete žít ve vztahové harmonii i se svým dítětem.

Já to tak nemám. A dneska mi došlo, že pokud chci nějaké harmonie mezi mnou a vylomeninkou dosáhnout nebo na ní aspoň pracovat, potřebuju žít nejdřív v harmonii sama se sebou. A to je ten můj jeden tip.

1) Začít u sebe.

Původně mělo být tipů 0, slovy nula, a skončila bych šestým řádkem. Pak naštěstí přilétl další kousek skládanky, který celou myšlenku hodil do příjemně pozitivního duchu.

Pěstovat harmonii u sebe a v sobě a jít tak dceři příkladem. A pokud i ona bude pěstovat harmonii u sebe a v sobě a hezky nám to poroste a pokvete, věřím, že máme naději.  🙂

Na cestě k sobě.

Baví vás svítit si na temné kouty mateřství, ať už čelovkou nebo vonnou svíčkou? 🙂 Odebírejte novinky z heších světů a získejte jako dárek povídkovou e-knížku Být či nebýt mámou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *